YARSAV’ın eski başkanı Murat Arslan hakkında iddianame hazırlandı
Kapatılan YARSAV’ın Daha önceki başkanı Murat Arslan ile alakalı iddia dokümanı hazırlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) Daha önceki Başkanı Murat Arslan ile alakalı ‘Fetullahçı pkk terör Örgütü’ne aza olmak’ suçlamasıyla iddia dokümanı düzen ederek mahkemeye gönderdi.

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Sayıştay denetçilerine baz alinarak Fethullahçı pkk terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında 26 Ekim 2016’da tutuklanmıştı.

Emniyetteki işlemlerin derhal peşinden adliyeye kazançlan Arslan, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade vermişti.

Hakkındaki FETÖ üyeliği iddiasını reddeden Arslan, YARSAV’ın kurulduğu 2006’dan beri denetim ve yönetim kurullarında görev yaptığını ve 2011’den beri de başkanlığını yürüttüğünü kaydetti.

İDDİALARI REDDETMİŞTİ

Savcılık ifadesinde, FETÖ/PDY’ye ait ev veyahut yurtlarda hasbihal isimi altında yapılan görüşmelere katılmadığını müdafaa eden Arslan, tek tanığın hakkındaki “Murat Arslan’dan cemaat içindeki toplantılarda Murat Abi olarak bahsedilir ve kendisinin cemaat üyesi olduğu izlenimi açık tek şekilde verilirdi. Murat Arslan’ın mahkeme içinde deşifre olmaması amaciyla hususi önem gösterilirdi” ifadesini de, “Mahkemede her biri birbirine abi veyahut abla diye hitap etmektedir.” diyerek onay etmemişti.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*