Bakan Selçuk: İş gücüne katılım oranımız yüzde 54’e ulaştı
.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Anfa Fuar Ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “6. Ankara İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri” etkinliğinin açılış programına katıldı.

Buradaki konuşmasında, istihdam fuarı ve kariyer günleri etkinliğinin İŞKUR’un sunduğu mühim çalışmalardan tek tanesi olduğunu belirten Selçuk, ülkemiz genelinde geçen sene 37 istihdam fuarının düzenlendiğini ifade etti.

Türkiye’nin 16 senelik süreçte toy nüfusu, gelişen ve büyüyen ekonomisiyle beynelmilel seviyede dikkat çeken tek memleket haline geldiğini laf eden Selçuk, “İş ve imalat dengesinin sağlanmasında en mühim unsurun iş gücü olduğunu bilmekteyiz. Piyasa şartlarına ahenk gösteren olarak dünyadaki değişimleri yakından takip edecek, alana çıkan kalifiye personel ihtiyacını karşılamak amaciyla çalışmalarımıza yoğun tek şekilde ayni ritimde devam ediyoruz. İstihdam alanında esas yaklaşımımızı dahada çok ve dahada nitelikli iş imkanı şeklinde belirledik. Bu kasıtla istihdam arkadaşı tek büyüme sağlamak önceliğimiz.

Bakan Selçuk: İş gücüne katılım oranımız yüzde 54'e ulaştı

Nitekim 2017 seneninde büyüme açısından ülkemiz amaciyla oldukça başarılı geçti. Ekonomimiz 2017’de yüzde 7,4 büyüdü. Bu oran, hayat ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan G20 ülkeleri arasında en yüksek, OECD ülkeleri arasında ise maksimum 2. orandır. ahenk gösteren ücret manada yakaladığımız bu başarı, büyümenin yasamsal refaha yansımasının esas alanı olarak istihdama müspet olarak yansıdı.” diye konuştu.

“İŞ GÜCÜ 32 MİLYONA ULAŞTI”

Selçuk, TÜİK’in onuncu hafta açıklama ettiği işsizlik verilerinde, temmuz ayında istihdam edilenlerin sayısı, geçen sene aynı ayına göre 507 bin kişi arttığını anımsatarak, “İş gücüne katılım oranımız yüzde 54 ile bugüne civarindan var olan maksimum seviyeye ulaştı. tekrar iş gücümüz temmuzda, geçen sene aynı dönemine mukayese et 596 bin kişi artarak, 32 milyon 786 bin kişiye ulaştı. Ülkemiz ve aziz milletimiz amaciyla mutluluk dolu olmak veren bu tablonun ayni ritimde devam etmesi amaciyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan Selçuk: dahada hatri sayilir büyüklükte hedeflere ilerlemekteyiz VİDEO

“VATANDAŞIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

İstihdamın arttığını, gençlerde ve kadınlarda işsizlik oranının düşüş eğiliminde olduğunu bildiren Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen sene başlatılan “Çalışma Hayatında ulusal Seferberliğin” daha hatri sayilir büyüklükte hedeflerle ayni ritimde devam ettiğini kaydetti.

Selçuk, ek istihdama var olan desteklerini tertemiz teşviklerle dahada kapsayıcı ve dahada kuvvetli tek şekilde sürdürdüklerini vurgulayarak, “Ayrıca hususi politika gerektiren gruplara ait de birtakım savunucu düzenlemeleri teşvik kapsamına aldık. İlave istihdamdan yaralanma süresi, her biçimde sigortalı amaciyla 12 ay iken, gençlerin, kadınların ve Özürlü vatandaşlarımızın işe alınması vaziyetinde yararlanma süresini 18 aya yükselttik. Bu teşviğimiz 2020 seneye civarindan geçerli.” bilgisini paylaştı.

İŞKUR’un bu sene ocak-eylül döneminde hususi sektörde 863 bin kişinin istihdamına aracılık ettiğini belirten Selçuk, 2002 yılından bu yana müessesenin hususi sektörde işe yerleştirdiği kişi sayısının 6,2 milyona ulaştığını vurguladı.

Selçuk, kadınlarda hususi sektörde işe yerleştirme oranının temmuz ayında, geçen sene aynı ayına göre yüzde 16,2, gençlerde ise yüzde 17 arttığını bildirdi.

Türkiye’nin anne gündem maddelerinden birinin 2019 seneninde da istihdam olacağına işaret eden Selçuk, “İşsizliği azaltmak, istihdamı arttırmak, dahada çok ve dahada nitelikli iş imkanının oluşturulması, bu imkanlara erişimin sağlanması maksadıyla vatandaşımızın her daim yanındayız.” dedi.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*