Edirne’de dükkanlar turistler için gece de açık olacak
.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Edirne Ticaret ve endüstri Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne’ye alışveriş emeliyle gelen Bulgar ve Yunan turistlerin Şehirde dahada çok kalmasını sağlamak emeliyle dükkanların geç saatlere civarindan açık kalması amaciyla çalışma yaptıklarını belirtti.

ETSO yönetim heyeti Başkanı Recep Zıpkınkurt, odada düzen ettiği medya toplantısında, hafta sonu yoğun şekilde gelen Yunan ve Bulgar turistlerin, hafta içinde de gelmeye başladığını söyledi.

BEYAZ GECELER FESTİVALİ uygulamak İSTİYORUZ

Sınır ötesi alışveriş hareketliliğinin ekonomiye müspet tesiri olduğunun altını çizen Zıpkınkurt, “Beyaz Geceler diye tek tabir var St. Petersburg’da, Rusya’da. sema hep aydınlık ve gece olmuyor. Biz de ‘Beyaz Geceler’ diye tek alışveriş festivali uygulamak istiyoruz, esnaflarımızın desteğiyle. Gece saat 01.00 veyahut 02.00’ye civarindan dükkanları açık tutacağız. Saraçlar Caddesi ve Alipaşa Çarşısı’nda müzik ekibi veyahut burada tek defile yapabiliriz. Edirne’ye saat 03.00’e civarindan alışveriş hareketliliğini yaşatacağız. Bunun ananesel örnekleri var. İtalya ve Milano’da yapılıyor.” diye konuştu.

Edirne'de dükkanlar turistler amaciyla gece de açık olacak

Edirne’de yaşayan herkesin turizme duyarlı davranışlarda bulunması gerektiğini belirten Zıpkınkurt, esnafın da Yunanca ve Bulgarca öğrenmesinin mühim olduğuna işaret etti.

Edirne’de dükkanlar turistler amaciyla gece de açık olacak VİDEO

“TURİSTLERİ ÇOK HOŞ TUTMAMIZ LAZIM”

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk de Edirne’nin ticari manada en bahtlı şehirlerden olduğunu belirterek, “Bu bahtımız sınırda olmamızdır. Her ne civarindan maliyetler artsa da döviz dolayısıyla bu yabancılar amaciyla tek fırsat haline geldi. Bu avantajla birlikte Türkiye’deki ürünler onlara çok pahali olmayan geliyor. Bu da ağırbaşlı manada istek yaratıyor. Turistleri çok hoş tutmamız gerekmektedir ve onlara konfor alanı yaratmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Edirne'de dükkanlar turistler amaciyla gece de açık olacak

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*