Emekli maaşı bekleyenlere SGK’dan avans kolaylığı
.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Avans miktarı ise bağlanacak aylıklarda net minimum fiyatın üç katını geçmemek üzere sosyal güvenlik müessesesi tarafından belirleniyor. tertemiz çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli bu sayede dört bin 809 Lira (1.603 x 3) avans alabilecek.

Maaşının bağlanmasını bekleyenlerin imdadına yetişen avans formülünün, var emeklilere de uygulanması gündemde. tertemiz düzen etme kanunlaşırsa, bütün emekliler maaşının üç katına civarindan avans çekebilecek. mevzu hakkinda çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Tasarıya göre; istek eden emeklilere sosyal güvenlik müessesesi avans verecek. Emekliler, SGK’ya yazılı olarak başvurusunu yaparak maaşının üç katına civarindan avans alabilecek. Bu kazanç dahada ardindan emeklinin maaşından 12, 24 veyahut 36 taksitle kesilecek.

FAİZ UYGULANMAYACAK

Emekli, aldığı avansı faizsiz olarak minik taksitlerle art ödeyecek. Örneğin; maaşı iki bin Lira var olan tek emekli, 6 bin Lira avans alabilecek. Bu paranın art ödemesini de 36 ay vadede, ayda 166 Lira 67 kuruş taksitle yapabilecek. böylelikle emekliler huzurlu tek nefes alacak. hali hazırda bankadan para ihtiyacı amaciyla kredi kullanan emekli, hemide nema ayni vakitte da gider yüküyle karşı karşıya kalıyor.

YAZILI BAŞVURU İSTENİYOR

Emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere baz alinarak avans uygulamasında ise SGK, net minimum fiyatın üç katına civarindan tediye yapıyor. Avansın bağlanacak istikbal ve aylıkların birikmiş tutarından çok var olan bölümü, dahada ardindan istikbal ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor. Emeklilik başvurusunda bulunan kişiye avans ödemesi yapılması amaciyla aylığın 90 vakit içinde bağlanmamış olması ve yazılı müracaat yapılması gerekiyor.

DÜZENLEMEDEN her biri YARARLANACAK

Emeklilik başvurusu yapmış ama maaşı 90 vakit geçmesine karşın bağlanmamış olanlara tanınan avans imkanının, bütün emeklilere de sağlanması gündemde.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*