İYİ Parti’ye Geçen Burhanettin Kocamaz, Yeniden Aday Olacağını Duyurdu
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yasamsal medya hesabından, İYİ Parti saflarına katılacağını açıkladı. Kocamaz, “Mersin’e ve Mersinliye var olan inanç, güven ve muhabbetimizle, hizmetlerimizin devamı amaciyla tertemiz tek yollar açıyor, İYİ Parti saflarında yolumuza ayni ritimde devam ediyoruz” dedi.

20 KASIM’DA MHP’DEN İSTİFA ETTİ

ulusalci devinim partisi tarafından tekrar Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz, 20 Kasım’da düzen ettiği medya toplantısında, 50 senedir mücadelesini verdiği MHP’de politika üretmenin gittikçe zayıfladığını ve izlenen politikaları yurttaşa anlatamadığını dile getirerek partisinden istifa etmişti.

Burhanettin Kocamaz

İYİ PARTİ’YE KATILACAĞINI AÇIKLADI

Tarsus kazasinda de dört asama belediye başkanlığı yapan Kocamaz, yasamsal medya hesabından, İYİ Parti saflarına katılacağını açıkladı. Mersin’e ve Mersinliye hizmet amaciyla tekrar yola çıktıklarını ifade eden Kocamaz, açıklamasında şunları kaydetti:

“ÇAĞRILARINIZA SESSİZ KALMAYIP YENİDEN YOLA ÇIKIYORUZ”

“Bugün her birimiz ve Mersinimiz amaciyla mühim tek karara şahitlik edeceğiz. Bizi hizmet yolundan alıkoyma, birbirimizden ayırma, sevgi bağlarımızı koparma, vefa duygularını rafa kaldırarak halkımızla aramıza set çekme, hizmetlerin önünü keserek, Mersin’i hiçe sayma çabalarına karşın sizlerin ‘yola çık, yollar açık’ şeklinde sloganlaştırdığınız çağrı, istek ve ısrarlarınıza Suskun kalmayıp size var olan tam güvenimizle hak, haklar ve hak için, Mersin’e ve Mersinli’ye var olan inanç, saygı, sevgimiz ve bütün samimiyetimizle kaldığımız yerden yoksun hizmetlerimizi bitirmek üzere tekrar yola çıkıyoruz.”

“YOLUMUZA İYİ PARTİ SAFLARINDA ayni ritimde devam EDİYORUZ”

Atatürk’ün azim, cesaret ve kararlılığı, Alparslan Türkeş’in de ülkücü edep ve terbiyesi çerçevesinde tertemiz tek yollar açıldığını belirten Kocamaz, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;”Biz biliyoruz ki; Türk Milleti’ne mensubiyeti olanlar, ona karşı sadakat hissi taşıyan ve ‘Türk milliyetçisiyim’ diyenler görevden kaçmazlar, kaçamazlar! ve engeleri aşmak amaciyla ‘Ya tek yollar bulurlar veyahut tek yollar açarlar’. Biz de bu erken Mersin’e ve Mersinliye var olan inanç, güven ve muhabbetimizle, hizmetlerimizin devamı amaciyla tertemiz tek yollar açıyor, İYİ Parti saflarında yolumuza ayni ritimde devam ediyoruz. Rabbim aldığımız bu kararı Mersinimiz, halkımız ve bizler amaciyla hayırlı eylesin. Rabbim Hepimizin uçurum ve yardımcısı olsun.”

İYİ PARTİ 5 İLDE dahada ADAYLARINI AÇIKLADI

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisi’nde (TBMM) düzen eden grup toplantısında Mart 2019’da yapılacak seçimlerde beş şehirde gösterilecek adayları açıkladı. Akşener, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geçen günlerde MHP’den istifa eden Burhanettin Kocamaz’ı aday gösterdiklerini duyurdu.

KOCAMAZ’IN ROZETİNİ MERAL AKŞENER TAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Burhanettin Kocamaz’ı aday gösterdiğini duyuran Akşener, “Herkes amaciyla en hayırlısı olsun” ifadesini kullandı. geçen günlerde MHP’den istifa eden Kocamaz’a rozetini, Akşener taktı.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*