İzmir Büyükşehir’in kayıp tabloları hakkındaki dava başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kaybolan, değişik ressamlara ait 33 tablo amaciyla başlatılan soruşturmanın ardından, mevzu yargıya taşındı. Cumhuriyet Savcısı Turan Güzeloğlu, 6 kişi ile alakalı ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 6 aydan iki seneye civarindan mapus cezası istemiyle iddia dokümanı hazırladı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame, İzmir 12’nci Asliye karar Mahkemesi tarafından onay edildi.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA SUÇUNDAN HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

DHA’nın haberine göre, dönemin bürokratlarından Daha önceki genel Sekreter Yardımcısı T.E., Kültür ve yasamsal İşler Daha önceki ev Başkanı M.K., Kütüphaneler ve Müzeler Daha önceki Şube Müdürü V.Ç., Kütüphaneler ve Müze Daha önceki Şube Müdürü Y.S. ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nde lider K.Ş., Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nde veri hazırlama denetim işletmeni M.V., ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamasıyla yarın hakim karşısına çıkacak.

DEVLETİN ENVANTERİNE KAYDEDİLEN RESİMLER KAYBOLDU İDDİASI

İddianamede, ‘4483 sayılı Memurlar ve başka halk Görevlilerinin Yargılaması Hakkındaki Kanun’ kapsamında yapılan incelemede, bu resimlerin hiçbirisine ulaşılamadığı, devletin envanterine kaydedilen bu resimlerin kaybolduğu, bu birimde halk görevi yapan şüphelilerin sorumluluklarının bulunduğu, bu vaziyeti gidermek yerine tek iş vermedikleri, resimlerin ne olduğu ve neticesi ile alakalı bulgunun olmadığı, görev değişimlerinde tur teslim evrakı düzenlenmediği, bu şekilde görevlerini kötüye kullandıkları iddiaları yer aldı.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*