Yeni Göreve Başlayacak Polisler İçin Polis Bakım ve Yardım Sandığı’na Katılım Zorunlu Olacak
güvenlik mensuplarının çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli sandığı denilen ve gereksinim duyan azalarina kredi ve yasamsal yardımlar sağlamak amaciyla kurulan zabita Bakım ve Yardım Sandığı’na (POLSAN) baz alinarak çok mühim düzenlemeye gidiliyor. Düzenlemeye göre güvenlik örgütü mensuplarının gönüllü olarak katıldığı zabita Bakım ve Yardım Sandığı’na katılım artık mecburi olacak. tertemiz düzenlemeyle POLSAN’ın dahada kuvvetli tek mali yapıya kavuşturularak ortaklarına yaptığı yardımların arttırılması amaçlanıyor.

‘DAİMİ ORTAĞIDIR’ İBARESİ EKLENECEK

halk düzeni ve güvenliğinden sorumlu güvenlik genel Müdürlüğü mensuplarına yasamsal ve ahenk gösteren ücret yardımlar sağlamak üzere kurulan zabita Bakım ve Yardım Sandığı’nın elbet olduğu 3201 sayılı güvenlik Örgüt Kanununun 90. maddesine “Bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten ardindan güvenlik genel Müdürlüğü ekibinde göreve başlayan memurlar görevleri süresince Sandığın devamlı ortağıdır.” ibaresi eklenecek.

BRÜT MAAŞIN YÜZDE 8’İ AİDAT OLARAK KESİLİYOR

çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Sandığı veyahut yasamsal Sigortalar müessesesi kesintisine esas var olan brüt aylık veyahut ücretlerinin yüzde 8’inin aidat meblağı olarak alındığı sistemde ödemeler aylık veyahut ücret bordroları üzerinden her ay kesilerek iki vakit içinde Sandık hesabına yatırılmak suretiyle tahsil oluyor.

YÜZDE 40’INI ORTAKLARINA DAĞITIYOR

Ankara Sigorta, Atasu ve polpet benzeri çeşitli alanlarda çok sayıda iştiraki var olan zabita Bakım ve Yardım Sandığı tek sene süresince ticari faaliyetlerinden ele geçirdiği karın yüzde 40’ını sandık ortaklarına birikimleri oranında kar hissesi olarak dağıtıyor. var olan yüzde 60’lık Bölüm da müessesenin öz sermayesine ekleniyor. Emeklilik, vefat, şehitlik ve maluliyet yardımı ise bu kısımdan ödeniyor.

AYLIĞIN 15 kati VEFAT YARDIMI

Üyelerine her ay çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli keseneğine (Sosyal Güvenlik kesintisi) esas aylığınızın yüzde 8’i ile tasarruf yapabilme imkanı sağlayan POLSAN, maksimum çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli keseneğine esas aylığının 15 katı vefat yardımı ile kısmi ve tam maluliyet yardımı da yapıyor.

PİYASA FİYATININ ALTINDA ev VE ARAÇ İMKANI

İhtiyaca ve azalik süresine göre çeşitlenebilen ahenk gösteren maliyetle borç da veren sandık, anlaşmalı bankalardan Yalnızca sandık ortaklarına hususi avantajlarla ev finansmanı kullanabilme, kampanyalarla piyasa fiyatlarının altında araç ve ev sahibi olabilme, anlaşmalı sigorta şirketi üzerinden hususi indirimle ev ve araç sigortası yapabilme, indirimli fiyatlarla tayyare biletleri satın alabilme, anlaşmalı noktalardan indirimli alışveriş imkanı da sunuyor. (Yeni Şafak)
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*