Sömestr tatili ne zaman başlayacak? İşte 15 tatil tarihi…
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Yarıyıl tatili, 15 tatil veyahut sömestr olarak adlandırılan öğrencilerin belli tek süre dinleneceği vakte az kaldı. Veliler de öğrenciler de tatil tasarılarını şekillendirmek amaciyla sömestr tarihini araştırıyor. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI iş takvimi ile sömestri tatili Başka bir deyişle 15 tatilin tarihi duyuruldu.

15 tatil öğrenciler tarafından sabırsızlıkla beklenirken, veliler yarı sene tatili ne vakit olduğunu öğrenmek amaciyla sömestr tatili tarihini araştırmaya başladı. tek eğitim öğretim döneminin dahada ortasına yaklaşırken tatil tasarılarını şekillendirmek istek eden veliler, dinlenmek istek eden öğrenciler, okullar ne vakit tatil olacak ve evvel asama ne vakit bitecek suallerini soruyorlar. İşte sömestr tarihi…

15 TATİL NE ZAMAN?

2018-2019 eğitim öğretim senesi kapsamında okullar 17 Eylül tarihi itibari ile açıldı. eğitim ve öğretim senesi birinci kanı dönemi, 18 ocakta 2019 Cuma sona erecek. sömestri tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanı çagi ise dört Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. 15 Haziran 2019 Cumartesi bugünü başlayacak var olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe civarindan sürecek.
15-tatil-ne-zaman

KARNESİ fit var olan ÖĞRENCİYE ne türlü DAVRANMAK GEREKİR?

Uzman Psikoloğu Melis Tümer Süyür, yaklaşan sömestri tatil hasebiyle öğrencilerin ve ailelerin karne heyecanı yaşadığını belirterek, velileri çocuklarının getireceği perişan karnelere karşı uyardı. Ortada bulunan müspet veyahut menfi tek netice amaciyla tek bir kişiyi suçlamanın doğru olmadığını belirten Melis Tümer Süyür, “Dönem süresince iyi koordine olmak çok önemlidir. Bu da aile azalarının desteği ile olur. Karnenin çocuğun öğrenme süreçleri ve davranışlarının tek art bildirimi olduğu bilinmelidir” dedi.

Karnesinde zayıf var olan öğrencilere uygulanacak davranış biçimleri ile alakalı da ikazlarda bulunan Süyür, “Kişiselleştirme yapıp, karnesi zayıf gelen çocuğa, zayıf öğrenci muamelesi yapılmamalıdır.

Çocuğun Yalnızca karnesi zayıftır, kişiliği değil, kişiliğine genelleme yapılması doğru değildir. Kişiliğine baz alinarak menfi davranışlarla karşılan bebek yalnızca, ‘başarılıysam değerliyim ve yeterliyim, başarısız olursam kimse beni sevmeyecek’ benzeri işlevsel olmayan hakikat dışı düşünceler geliştirebilir. Bu durum çocukta, özgüven eksikliğine ve dolayısıyla 2. döneme de motivasyonu düşük başlamasına neden olabilir.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*