15 tatil ne zaman? 15 tatil kaç gün sürecek? İşte öğrencilerin iple çektiği sömestr…
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Öğrencilerin dinlenmesi ve eğlenmesi amaciyla mühim tek vakit dilimi var olan 15 tatil ne vakit başlayacak? nihayet vakitlerde öğrencilerin coskuyla beklediği sömestri tatilinde uzman olanlar öğrencilerin ödev uygulamak adina öğretici faaliyetlerde bulunmasını ve kitap okumasını öneriyor. Peki 15 tatil ne vakit başlayacak? Tatilde ne yapmalı? İşte ayrıntılar…

Öğrenciler evvel dönemin derhal peşinden dinlenecekleri 15 tatil amaciyla vakit sayıyor. hemide öğrenciler hemide velileri tatil programı uygulamak amaciyla 15 tatilin ne vakit olduğunu heyecan ediyor. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI sömestr tatili Başka bir deyişle sömestri tatilinin tarihini belirledi. İşte yaryıl tatili amaciyla beklenen tarih…

15 TATİL NE vakit BAŞLAYACAK? TATİL KAÇ GÜN?

Öğretim yılının birinci kanı dönemi, 18 ocakta 2019 Cuma sona erecek. sömestri tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanı çagi ise dört Şubat 2019 Pazartesi başlayacak. sömestri tatili bu sene 18 ocakta Cuma bugünü okulların kapanmasının derhal peşinden başlayacak. 16 vakit sürecek ve dört Şubat Pazartesi bugünü 2. asama başlayacak.

TATİLDE ÇOCUKLARINIZI Haneye KAPATMAYIN!

Psikolog Melek Demir, ailelerin çocukları Haneye kapatıp pc ve tv izletmesi yerine, onlara bebek olma fırsatı vermesi gerektiğini belirterek, “Çocuklarımızı Haneye kapatmıyoruz. Sokakta oynamalarına destur veriyoruz. Bunların ötesinde tatil demek bilgisayar, tv demek değil. pc ve tv ile alakalı çok dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Psikolog Melek Demir, çocukların yaz tatilini randımanlı geçirmelerinin onların gelişimi açısından mühim olduğunu belirterek ailelere Bir takım tavsiyelerde bulundu.

Tatilinin anne-babalar ve çocuklar arasında iletişim bağını güçlendirmek amaciyla iyi tek fırsat olduğunu belirten Demir, “Aileler evvel başta çocuklara bebek olma fırsatı tanıyacak. Karneler iyi veyahut perişan gelmiş olabilmektedir ama unutmamalıyız ki çocuklar günün hatri sayilir büyüklükte bölümünü okullarda geçiriyor. Okuldan geriye var olan Bölüm aile ile geçirilen vakit. Hem de çoğu sefer uygulamak istek ettikleri şeyi ailece yapamıyorlar. Zira herkesin belli tek yoğunluğu olmuş oluyor ama tatil zamani bize bunların aksine çok iyi fırsatlar sunuyor. Çocuklarla aramızdaki iletişim bağını güçlendirmek, duygusal bağımızı güçlendirmek yerine aslında çok hatri sayilir büyüklükte tek fırsattır yaz tatili. Zira mektep döneminde çocuklarla bu tür vakit geçirme vaziyetleri belli tek süre dahada az oluyor. Bu iletişim ve duygusal bağ mananında dahada da zayıf vaziyete getirebilir” diye konuştu.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*