Lenovo, ‘yapay zeka’lı yeni ürünlerini CES’te tanıttı
Teknoloji şirketi Lenovo, CES 2019 Fuarı’nda Nesnelerin İnterneti (IoT) ve suni zeka (AI) destekli tertemiz akıllı cihazlarını duyurdu.

Bu ürünlerden var olan Smart Clock, Lenovo’nun Google ile iş birliği kapsamında geliştirilmiş.Yatak odası amaciyla tasarlanan akıllı saat Lenovo Smart Clock, ev içindeki akıllı cihazları denetim edebildiği benzeri çoklu oda ses gruplaması ile müzik de dinletiyor.

Şirketin CES 2019’da sergilediği tek başka mahsul ise Amazon Alexa uygulamasını bulunan ve tam işlevli akıllı ekranlara dönüşen ikisi tek arada tablet Lenovo Smart Tabs oldu. 

Lenovo’nun bu tertemiz tableti, Lenovo Smart Dock’a yerleştirildiğinde, tam ekran görseller ve canlı ses ile odanın her yerinden Alexa’nın cevaplarını algılayan “Show Mode” özellikli tek akıllı ekran cihazına dönüşüyor.

MERAKLI GÖZLERE KARŞI KİLİTLENEN EKRAN

Lenovo, CES’te AMOLED ekranlı ve tertemiz Laser Presenter özellikli Yoga Mouse’a sahip tertemiz Yoga S940, Yoga A940 ve Yoga C730 modellerini de tanıttı.

Yapay zeka destekli Yoga S940, sensörleri sayesinde yüzünü bilgisayarın ekranından başka tek yere çeviren kullanıcının yokluğunu algılayabiliyor ve kişinin verilerini diğerlerinin görmesini gizlemek amaciyla ekranı kilitliyor. Ayrı olarak meraklı tek kişi, kullanıcının omzunuzun üzerinden ekranına göz attığında bunu algılayıp uyarıyor.

Sarmal ses sağlayan Dolby Atmos özelliği ve JBL hoparlörleriyle donatılan 15 inçlik Yoga C730 ikisi tek arada dönüştürebilir laptop bilgisayar, 4K’ye civarindan tek AMOLED ekranla yükseltilebiliyor. 

İki aksesuarı tek bir üründe birleştirip lazer sunum özelliğiyle gelen tertemiz Yoga fare ise ek tek bükme hareketiyle, tam işlevli tek lazer sunum kumandasına dönüşüyor.