Altın Güne Nasıl Başladı? İşte Güncel Rakamlar
Bir gün evvel dolar kuru ve altının ons fiyatındaki kıymet kayıplarının tesiriyle düşüş eğiliminde devinim eden gr altın, bugünü evvelki kapanışa göre yüzde 1,7 azalışla 224,1 liradan tamamladı. Bugüne yükselişle başlayan altının gr fiyatı, saat 10.10 itibarıyla evvelki kapanışa göre yüzde 0,89 kıymet kazancıyla 226,1 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 369 lira, Cumhuriyet altını da 1.510 liradan satılıyor.

KRİTİK SEVİYELERİ KIRMASI GEREK

Asya piyasalarında yükseliş eğiliminde devinim eden altının ons ücreti ise şu dakikalarda evvelki kapanışa göre yüzde 0,47 primle 1.292,7 dolardan işlem görüyor. Anadolu ajansı Finans Analisti İslam Memiş, altının ons ücretinin 1.300 doları test ettiğini ama bu seviyeyi kırmakta başarısız olduğunu belirterek, “Altının ons ücreti teknik olarak 1.277-1.297 dolar aralığına sıkışmış görünüyor. Düşüş veyahut yükselişlerin devamı amaciyla bu seviyeleri kırması gerekli.” değerlendirmesinde bulundu.

“217-227 LİRA BANDINI TAKİP ETMEYE ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

vatan içinde dolar kuru ve altının ons fiyatındaki kıymet kayıplarının gr altın fiyatında düşüşlere kapı araladığını bildiren Memiş, “Altının gr ücreti onuncu hafta 227 liranın üzerinde kalmakta başarısız oldu. Biz, altının gr fiyatında 217-227 Lira bant aralığını takip etmeye ayni ritimde devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*