Camı çatlayan uçağın yolcuları mahsur kaldı
Oman Air’in Muskat-Manchester seferini yapan uçağı, kokpit çamının çatlaması hasebiyle Atatürk Havalimanı’na mecburi iniş yaptı. Yolcular Atatürk Havalimanı’nda beklerken firma yetkililerine, kendileriyle ilgilenilmediği amaciyla reaksiyon gösterdi.

Oman Air’in Muskat- Manchester seferini yapan WY-105 sefer sayılı Boeing 787-8 Dreamliner tipi uçağı Bir gün evvel 14.30’da Muskat’tan kalkış yaptıktan tek vakit ardindan uçağın kokpit camı çatladı. Bunun üstüne uçağın pilotları seyretme yüksekliklerini düşürerek mecburi iniş kararı aldılar. Bir gün evvel akşam saat 19.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’na iniş yapan uçağın yolcuları evvel terminale ardindan otellere yerleştirildi.

Sabah saatlerinde Otellerden alınan yolculardan 70’i bu erken sabah ek uçuşlarla Manchester’a gönderilirken başka yolcular ise dış hatlar terminalinde şirket yetkilileri tarafından otellere yerleştirildi.
Uçağın yolcularından İngiltere yurttaşı Katia James, yaşadıklarıyla ilgili: “Dün akşam saat 19.00 sıralarında İstanbul’a aciliyetli iniş gerçekleştirdik. Hiçbir İzah yapılmadı. dört saat süresince vize meselesi yaşadık ve derhal peşinden 03.00 sıralarında otele gidebildik. erken erkenden havalimanına getirildik. Hiçbir şekilde yiyecek içecek ikramı olmadı. Uçakta çocuklar, bebekler ve aileler var. hali hazırda dahada buradayız ve ne vakit uçacağımız ile alakalı tek bilgi verilmedi. İşine okuluna gitmek zorunda olanlar var. İnsanların Tasarıları var” diye konuştu.

Havalimanında mahsur var olan yolcular firmanın ilgisizliğinden şikayet etti Foto: İHA

Havalimanında mahsur var olan yolcular firmanın ilgisizliğinden şikayet etti Foto: İHA

Aravind Desai isimli yolcu da uçağın pilotları tarafından teknik tek mesele olduğu ve camın zarar gördüğünün açıklandığını ifade ederek, “İstanbul’a aciliyetli iniş yaptık. belli tek süre panik yaptık. Oman air tarafından kimse bize tek İzah yapmadı. İlk başta hiç yiyecek içecek ikramı olmadı. ama gece yarısı bizi otele götürdüler. Bagajlarımıza ne olduğunu dahi bilmiyoruz. erken acele saatlerde havalimanına geldik. Uçuşun öğleden ardindan olacağını söylediler” dedi.

İSTANBUL (İHA)

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*