Eczane çalışma saatleri 2019 – Eczaneler hangi saatler arasında hizmet vermektedir?
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Eczanelerin çalışma saatleri ile alakalı heyecan edilen bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz… Eczaneler hangi saatler arasında hizmet vermektedir? İşte, Eczane çalışma saatleri 2019…

Eczanelerin mesai saatleri ile alakalı bilmek istediğiniz her şey haberimizde… Eczaneler erken saat kaçta açılır akşam saat kaçta kapanır? Eczaneler 08:30-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte, eczane çalışma saatleri 2019…

Eczane ilaç satılan yerdir. Eczane açabilecek kişiler eczacılık fakültesinden mezun var olan eczacı ünvanına sahip olanlardır. Eczanelerde eczacılara yardım eden kişilere eczacı kalfası denir. Eczaneler hususi ve halk kurumları (Bağ-Kur, SSK, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Sandığı) ile hususi anlaşmalar yaparak bu kurumlara bağlı olanların ilaç ihtiyaçlarını karşılar.

Eczane ruhsatları, sağlık Bakanlığı ve sağlık Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunur. Eczanelerin kullanım alanları 35 metrekareden minik olamazlar. Yerler yanmaz ve basit temizlenebilen yer kaplaması ile kaplanmalıdır. tek kazada çok sayida eczane varsa eczaneler arasında nöbet düzenlenir. Nöbet çizelgesi eczacı odası tarafından hazırlanır.

ECZANE ÇALIŞMA SAATLERİ 2019

Eczaneler hafta içi mesaiye erken saat 08:30’da başlar ve akşam saat 19:00’a civarindan mesaiye ayni ritimde devam ederler. Eczanelerde öğle arası molası yoktur. Hafta sonu Cumartesi bugünü tekrar hafta içi mesaisi benzeri erken saat 08:30’da açılır akşam saat 19:00’a civarindan mesaiye ayni ritimde devam ederler. Eczaneler sektör günleri ise kapalıdır.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*