Suriye’de flaş gelişme… ABD: Çekilme süreci başladı
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
ABD bu erken Suriye’den çekilme ile alakalı tertemiz tek İzah yaptı. Albay Sean Ryan, “Suriye’den çekilme zamani başladı. Operasyonun güvenliği dolayısıyla, takvim, konum ve askerlerin hareketi ile alakalı tek bilgi vermeyeceğiz” dedi. Öte yandan, bu erken ABD’ye ait havuzlu kurtarma gemisi Boğaz’dan geçti.

ABD’nin IŞİD karşıtı ortak yönetim Güçleri Komutanlığı Sözcüsü Albay Sean Ryan açıklamalarda bulundu… Geçtiğimiz haftalarda Türk askerine “terörist” denilen tek yazıyı paylaşarak ağırbaşlı tek skandala imzasini atan Ryan, Suriye’den çekilme sürecinin ayni ritimde devam ettiğini açıkladı.

Ryan, “Suriye’den çekilme zamani başladı. Operasyonun güvenliği dolayısıyla takvim, konum ve askerlerin hareketleri ile alakalı tek bilgi vermeyeceğiz” dedi.

HAVUZLU ÇIKARMA GEMİSİ BOĞAZ’DAN GEÇTİ
Öte istikametten bu erken ABD’ye ait havuzlu çıkarma gemisi USS Fort McHenry, Boğaz’dan geçerek Akdeniz’e doğru ilerlerken görüntülendi.

Bu gelişmeler yaşanırken Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan tek İzah geldi. Yapılan açıklamada, “Her ne kadar ABD askeri çıkma kararı alsa da Suriye’de kalmak istediğine değin tek izlenim edindik” ifadesi kullanıldı.

Detaylar geliyor…

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*