İzmir’de Komşusu Tarafından Öldürülen Minik Ceylin’in Davasında Karar Verildi
İzmir’de parka oynamaya gittikten ardindan kaybolan 10 yaşında olan Ceylin Atik’in, üç vakit ardindan komşusunun evinde cansız bedeninin bulunmasıyla alakalı davada, minik kızın katili Şükriye Türkmen’e ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası verildi. Türkmen’in eşi S.T. ve üvey annesi R.Ö’nün beraatine karar verildi.

MİNİK CEYLİN DAVASINDA karar VERİLDİ

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, parka oynamaya gittikten ardindan kaybolan Ceylin Atik’in (10), üç vakit ardindan komşusunun evinde cansız bedeninin bulunmasıyla alakalı davada karar verildi.

yakalanmis maznun Şükriye Türkmen (30) ağırlaştırılmış hayat boyu mapus cezasına çarptırıldı. Şükriye Türkmen’in eşi var olan başka yakalanmis maznun S.T. (37) ile tutuksuz maznun R.Ö. (62) ise salıverilme etti.

CEYLİN ne türlü ÖLDÜRÜLDÜ?

10 yaşında olan Ceylin Atik, 10 Haziran 2017 tarihinde arkadaşlarıyla oynamak amaciyla Cumhuriyet Mahallesi’ndeki hanelerinin önündeki Kazım Karabekir Parkı’na gitti. Ceylin’in uzunca süre ortalıkta görünmemesi ve Haneye dönmemesi üstüne heyecan eden dedesi Mustafa ile babaannesi Ülkü Atik, arkadaşlarına sormalarına, gidebileceği yerlere bakmalarına karşın torunlarını bulamadı. Bunun üstüne Ceylin Atik’in yakınları, Ödemiş İlçe güvenlik Müdürlüğü’ne gidip kayıp başvurusunda bulundu. Yakınları yasamsal medyadan da Ceylin’in resimlerini paylaşarak, bulunması amaciyla yardım istedi. Dede Mustafa Atik’in gsm telefonuna, ‘Polise havadis vermeyin. Torununu öldürürüz’ yazılı ileti gelmesiyle, anne adayi ve babası ayrı yaşadığı amaciyla dedesi ve babaannesiyle var olan Ceylin Atik’in kaçırıldığı anlaşıldı. Polis, dede Atik’e gelen mesajdan yola çıkarak, şüphelilerin yakalanması amaciyla çalışma başlattı. İstihbarat çalışmasıyla Ceylin’in en nihayet parkın yakınındaki Şengül Sokak’ta bulunan apartmanın 4’üncü katında oturan komşuları tasit tamircisi Serkan ve eşi Şükriye Türkmen’in evinde su içerken görüldüğünü belirlendi. Polisin operasyonuyla Serkan ile Şükriye Türkmen ve onun halası Raziye Ö. yakalanıp, gözaltına alındı. minik kızın cansız bedeni de Türkmen çiftinin evinde bulunmuştu.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*