Manisa ve İzmir’i sel vurdu, İzmir-İstanbul yolu kapanmak üzere
İzmir ve Manisa’nın yaklasik olarak bütün bölgelerinde kuvvetli yağış tesirli oluyor. nihayet senelerin en şiddetli yağışları hayatı nüzul ederken, sürücü ve vatandaşlar alanda güç anlar yaşıyor. İki şehrin Bir takım bölgelerinde ise su baskınları alana geldi, yüzlerce ev ve iş yerini su bastı.

Vatandaşlar kepçe botlarla kurtarıldı

Öte yandan, İzmir-İstanbul kara yolu Kapaklı ve Kayalıoğlu mevkilerinde, şiddetli yağıştan dolayı yollar kapanma noktasına geldi. alanda trafiğin kontrollü olarak ilerlediği, kara yolunda taşkınların alana geldiği belirtildi. İtfaiye, emniyet, belediye ekipleri yoğun tek ugras verirken, sular bölgelerden tahliye edilmeye çalışıyor.
Bölgede mahsur var olan Bir takım vatandaşlar ise kepçe ve botlarla kurtarıldı. Spil Mahallesinde, hükümet Su İşleri (DSİ)’ne ait su kanalının taşması neticesi su baskınları alana geldi. Bölgedeki Bir takım aileler tahliye edildi. Vatandaşların, belli tek süre tek vakit Manisa Öğretmen Evinde konaklanmaları sağlandı. Bölgeye ise ambulans, itfaiye ve zabita ekipleri takviye olarak gönderildi.

İzmir’de de durum ciddi, üç gündür yağış var

Öte yandan, İzmir’in bütün ilçelerinde yağışlar tesirli olurken, özelikle cenup bölgesi yağışlardan nasibini aldı. İzmir-Seyrek yolunda da trafiğin kontrollü tek şekilde ilerlediği ve taşkınların alana geldiği öğrenildi. tekrar Foça’daki Bir takım haneleri su bastı ve sular Foça Belediyesi ekipleri tarafından tahliye edildi. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ da çalışmaları yerinde takip etti. İZBAN’daki Pancar İstasyonu’nu da su bastı ve asagi geçit Tamamiyle doldu. tekrar İzmir’de yer yer baskınların alana geldiği ve suların tahliye edildiği belirtilirken, alanda bütün birimlerin alarmda olduğu belirtildi.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*