Türk Sanayisinin Köklü Kuruluşlarından Uzel Makine’nin İstanbul’daki Fabrikasında Yangın Çıktı
Türk sanayisinin en köklü ve en hatri sayilir büyüklükte kuruluşlarından Uzel Makine’nin iflasının derhal peşinden yazgınına terk edilen fabrikada yangın çıktı. Yaralı ve can kaybının olmadığı yangın itfaiye ekiplerince denetim altına alındı.

KULLANILMAYAN FABRİKADA hatri sayilir büyüklükte yangin ÇIKTI

Yangın, 19.00 sıralarında Topçular Mahallesi, Edirnekapı Rami Caddesi üzerinde bulunan tek traktör fabrikasında alana geldi. Kullanılmayan iki katlı traktör fabrikasında Daha bilinmeyen tek nedenle yangın çıktı. Alevler fabrikanın tek bölümünde dağılırken ihbar üstüne olay adina itfaiye ve zabita ekipleri derhal sevk edildi. Kısa müddette olay adina itfaiye ekipleri, fabrikanın yanan bölümüne müdahale etti.

takriben yarım saat civarindan süre gelen tek çalışmanın derhal peşinden yangın, denetim altına alındı. Yangında yaralı ve can kaybı yaşanmazken, fabrikadahasar alana geldi. Polisin yangınla alakalı soruşturması sürüyor.

TARİHİ 1864 YILINA DAYANIYOR

İstanbul Rami’de bulunan 93 bin 547 metrekarelik alanda, 150 sene evvel fayton imalat atölyesi olarak kurulan ve 1937 seneninde makine ve traktör fabrikası olarak hizmete geçen Uzel Makine Traktör’ün takriben 6 sene evvelki iflas etmişti. İflasın derhal peşinden yazgınına terk edilen yapı geçtiğimiz günlerde satılmak üzere ihaleye açılmıştı.

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*