Ünlü Çiğ Köfte Zinciri Komagene’nin FETÖ’den Aranan Sahibi Sahte Kimlikle Yakalandı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Komagene çiğ köftenin sahiplerinden FETÖ firarisi Murat Sivrikaya’nın İzmir’de sahte kimlikle yakalandığı açıklandı.

BİR YILDIR FİRARİYDİ

Fetullahçı pkk terör Örgütü’nün (FETÖ) “büyük bölge mütevellisi” olduğu iddiasıyla aranan, çiğ köfte markasının sahibi iş adamı Murat Sivrikaya, İzmir’de düzen eden operasyonda sahte kimlikle yakalandı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü tahkikat kapsamında ile alakalı yakalama kararı bulunan ve tek senedir firari var olan iş adamı Sivrikaya’nın Şehirde tek adreste gizlendiği istihbaratı üstüne İzmir güvenlik Müdürlüğü Mali Suçlarla ugras Şubesi ekipleri çalışma başlattı.

ÜZERİNDEN sahte KİMLİK ÇIKTI

Sivrikaya’nın kullandığı aracı tespit eden ve takip başlatan ekipler, düzen ettikleri operasyonla zanlıyı gözaltına aldı. Sivrikaya’nın üzerinden sahte kimlik çıktığı belirtildi.

TÜRKİYE GENELİNDE BİN 100 ŞUBESİ BULUNUYOR

İstanbul merkezli kurulan, ülkemiz genelinde bin 100 şubesi bulunan çiğ köfte firmasının kurucusu ve sahibi var olan Sivrikaya’nın, örgütle iltisakı hasebiyle KHK ile kapatılan İzmir İşadamları Derneğinin yönetim heyeti reis yardımcılığı görevini yürüttüğü öğrenildi.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

FETÖ’nün “büyük bölge mütevellisi” olduğu argüman edilen zanlı, sağlık kontrolünden geçirilerek emniyete götürüldü.

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*