HÜDA PAR, Yerel Seçimlere Katılmama Kararı Aldı
HÜDA PAR genel reis Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

HÜDA PAR, Seçimlerden sorumlu genel reis Yardımcımız Av. Mahmut Şahin, 2019 mahalli seçimlerine katılmama kararı aldıklarınI duyurdu.

İşte Şahin’in açıklaması:

“Değerli medya Mensupları hepiniz hoş geldiniz. Malumunuz 31 Mart 2019 tarihinde ülkemiz mahalli seçimlere girecek. mahalli seçimlerle alakalı partimizin genel yönetim heyeti Bir gün evvel itibariyle tek karar vermiş durumdadır. mevzubahis kararın medya yoluyla kamuoyuna duyurulma görevi tarafıma verilmiştir.”

“MADDİ manada menfi ETKİLERİNİN OLACAĞI KANAATİ HASIL OLMUŞTUR”

“HÜDA PAR olarak 2012 seneninde “Dürüst politika hakikat adalet” çağrısıyla politika sahnesine çıktık. yasal teşkİlatlanma şartlarını adina getirip, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerine belli kent ve ilçelerde kısmi olarak,7 haziran 2015 genel seçimlerinde tekrar belli şehirlerde desteklediğimiz bağımsız adaylarla seçime katıldık. nihayet olarak 24 Haziran genel seçimlerine Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adayları destekleme şeklinde, art var olan 79 şehirde de parti amblemimizle seçimlere katıldık. Yaşadığımız seçenek tecrübeleri ve teşkilatlarımızın var vaziyeti itibariyle tertemiz tek seçime girmenin teşkilatlarımızın bitirmesi ile alakalı Parasal manada menfi etkilerinin olacağı kanısı hasıl olmuştur. genel yönetim heyetimiz uzunca tek müddetten beri yapmış olduğu iştiareler neticesinde, dahada tesirli şekilde yolumuza ayni ritimde devam etmek, bundan sonraki seçimlerimize dahada kuvvetli girebilmek amacıyla; teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak amaciyla 31 Mart 2019 mahalli seçimlerine girmeme kararı almıştır.”

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*