Galatasaray Şampiyonlar Ligine Katılamazsa Kabus Gibi Tabloyla Karşı Karşıya Kalacak
Galatasaray’da 23 Mart’ta yapılacak mali ve yönetimsel genel heyet amaciyla raporlar üyelere gönderilirken, sarı-kırmızılıların geçen sezonki mali başarısının sürdürülebilmesinin en hatri sayilir büyüklükte koşulunun Şampiyonlar Ligi olduğu alana çıktı.

Mali raporlardaki değerler, sarı-kırmızılıların karşı karşıya kaldığı tehlikeyi net tek şekilde alana koydu. Konsolide raporlara göre sarı-kırmızılı kulübün gelirleri tek evvelki seneye (2017) göre 331 milyon Lira artış göstererek 936 milyon liraya çıktı. Bu istikbal artışında Avrupa gelirleri (216 milyon lira) ile yayın gelirlerinin 124 milyondan 199’a yükselmesinin rolü hatri sayilir büyüklükte oldu. Mağaza gelirleri de 72 milyon liradan 111 milyon liraya çıkarak Galatasaray Yönetimi’nin yüzünü güldürdü.

ZARAR Yalnızca 90 MİLYON LİRA AZALDI

2018 seneninde gelirleri toplamda 936 milyon liraya yükselen sarı-kırmızılılarda ağırbaşlı istikbal artışına karşın asama zararı 426 milyon liradan 335 milyon liraya düştü. 331 milyon ekstra gelire karşın asama zararının Yalnızca 90 milyon azalması ise finansal giderlerin artmasından kaynaklandı. Mali tablolara göre finansal giderler 192 milyon liradan 311 milyon liraya yükseldi.

Gelirler bölümünde en hatri sayilir büyüklükte kaynak olarak gösterilen UEFA’dan gelen 216 milyon lira, sarı-kırmızılıların en hatri sayilir büyüklükte istikbal kalemi olarak göze çarptı. Bundan dolayı Cim-Bom, en azından var istikrarı ayni ritimde devam ettirebilmek amaciyla ya şampiyon olup direk Devler Ligi’nin yolunu tutacak veyahut ikinciliği elde ederek ön elemelerden Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalacak.  ters halde sarı-kırmızılıların işi çok zorlaşacak.

(Sözcü)
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*