Okan Buruk: Taraftarlarımız sadece maça odaklansın
Çaykur Rizespor ile İstikbal mobilya Kayserispor’un nihayet haftaların en formda takımlarından olduğunu aktaran Buruk, “Kayserispor’un uzunca müddettir gelen tek yenilmezlik serisi var. Bizim de bunun benzeri tek serimiz vardı ama geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe maçıyla bunu kaybettik. Form ve oyun olarak mücadele kazanan, yukarıları zorlayan iki takımın mücadelesi olacak” dedi.

“ZOR BİR MAÇ OLACAK”

Rakiplerini iyi analiz ettiklerini belirten Buruk, “Zor tek mücadele olacak. kendisinin sahamızda oynuyoruz ve bunun avantajını kullanmak istiyoruz. Rakibimizin de çok tesirli silahları olduğunu biliyoruz. Hücum hattında çok etkililer ve savunmayı dahada tesirli yapmaya başladılar. Skor üretebilen tek takıma karşı oynayacağız. Bizde kendisinin oyunumuzu alana koyarak mücadelesi kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ asgari 40 PUANI YAKALAMAK”

Kalan haftalar ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Buruk, Yorucu tek sürece girdiklerini dile getirerek şunları söyledi: “Kalan 10 haftada Bir hayli takım amaciyla grup düşme tehlikesi ayni ritimde devam ediyor. her biri tek istikametten bunun telaşını yaşarken başka istikametten da seri yakalayan takımlar evvel beş veyahut dört sıra içinde yer almayı düşünüyor. Önümüzdeki haftalarda bunu dahada net göreceğiz ama şu vakit amaciyla grup düşme barajının çok olacağını düşünüyorum. Her takım kendisini garanti altına almayı düşünüyor. Hedefimiz asgari 40 puanı yakalamak ve dahada ardindan onun üzerinde alacağımız puanlarla tertemiz hedefler çizmek. Bir hayli takımı Yorucu haftalar bekliyor.”

“TARAFTARLARIMIZ Yalnızca FUTBOLA ODAKLANSIN”

Çaykur Rizespor taraftarlarının hemide iç, hemd e dış sahada kendisi kendilerini yalnız bırakmadıklarına işaret eden Buruk, “Fenerbahçe maçında da bunu gördük. Taraftarların yoğun alakası var. dis alan tribünü Tamamiyle doldu. Stadı gelen ve gelemeyen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Rize’de ve gittiğimiz her deplasmanda statları dolduran Çaykur Rizespor taraftarları var. Bu bizi çok mutluluk dolu etmekte ve gururlandırıyor. Bu havayı yakalamak bizim amaciyla çok önemliydi. onuncu hafta kendisinin sahamızda tekrar aynı heyecanı göstermelerini istiyorum. Yalnızca futbola odaklansınlar. Bizim işimiz futbol ve gelen takımı en iyi şekilde ağırlamamız gerekiyor. Biz misafirperver tek şehiriz. bunun için yakışır tek şekilde davranmamız gerekiyor. Kulübümüzün ilerleyen haftalarda Parasal ve içsel manada zarar görmemesi amaciyla taraftarlarımızın Yalnızca futbola odaklanmalarını istiyorum. Taraftarlarımız bize inanılmaz tek güç veriyor. Yanımızda olmaları bizim amaciyla çok önemli. hanemizde oynadığımız nihayet Evkur tertemiz Malatyaspor maçındaki benzeri tek ortam yaratarak mücadele nihayetinde galibiyeti birlikte kutlamak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA)
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*