Altın Güne Yükselişle Başladı! İşte Güncel Fiyatlar
Bir gün evvel altının onsu ve dolar kurundaki kıymet kayıplarına paralel gerileyen altının gr fiyatı, bugünü 0,5 kıymet kaybıyla 250,2 liradan tamamladı. Altının gr fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının derhal peşinden saat 09.40 itibarıyla evvelki kapanışa göre yüzde 0,3 artışla 251 Lira düzeyinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 410 lira, cumhuriyet altını bin 679 liradan satılıyor. Asya piyasalarında yatay tek seyretme izleyen altının ons ücreti ise şu dakikalarda dünkü kapanışın derhal üzerinde bin 296 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, küresel piyasaların merkezinde var olan ticaret savaşlarının altının ons fiyatında mühim tek öğe olmaya ayni ritimde devam ettiğini belirtti.

‘GRAM ALTINDA 257 LİRA ÖNEMLİ DİRENÇ KONUMUNDA’

bu erken vatan içinde ev satışları ve ülkemiz Cumhuriyet ortada Bankasının Mayıs ayı beklenti anketi, vatan dışında ise ABD’de işsizlik başvuruları ve avro Bölgesi Mart ayı dış ticaret dengesi başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini bildiren analistler, altının gr fiyatında 257 Lira seviyesinin mühim direnç, 249 liranın destek konumunda olduğunu kaydetti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*