Arkadaşını 43 Bıçak Darbesiyle Öldürüp “Hırsız Yaptı” Dedi!
Kayseri’de bağ evinde 45 yerinden bıçaklanarak öldürülen fabrika işçisi Hacı Korkmaz’ın (42) katil zanlısı, aynı hanede yaralı bulunan iş arkadaşı Murat Karakulak (39) çıktı. Gözaltına alınan Karakulak’ın, kazanç tartışmasında Korkmaz’ı öldürüp, olayı hırsızlık benzeri göstermek amaciyla Hanedeki eşyaları dağıttıktan ardindan bıçakla kendisini bacağından yaraladığı belirlendi.

alinan bilgiye göre, Hacılar kazasina bağlı Aşağı semt Uluyer yol üzerinde tek hanede alana gelen olayda Hacı K. (52) bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olayda Murat K. ise (34) yaralı olarak sağlık ekipleri tarafından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılarak rehabilitasyon altına alındı. Olayın derhal peşinden zabita ev ve etrafında incelemeler yaparak, şüphelinin kimliğinin tespiti ve yakalanması amaciyla çalışma başlattı.

KENDİSİNİ DE BIÇAKLAYIP ORTALIĞI DAĞITTI

Yaralı olarak hastanede rehabilitasyon gören Murat K.’nın çelişkili beyanlarından şüphelenen İl güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği ekipleri, olaya hırsızlık süsü verilebileceği üzerinde durarak soruşturmayı genişletti. Murat K. dahada ardindan can veren Hacı K. ile birlikte iş yaptığını ve Hacı’ya borcu olduğunu, konuşmak amaciyla bağ evinde oturdukları sırada çıkan tartışmada Hacı K.’yı bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

ALTINLAR BAHÇEDE BULUNDU

Yapılan otopside Hacı K.’nın vücuduna 40 bıçak darbesi aldığı öğrenildi. olay sonrası yapılan çalışmalarda hatali aleti var olan bıçak evin takriben 100 metre yakınında bulunan kar kuyusunda, Murat K.’nın olaya hırsızlık süsü saglamak amaciyla haneden aldığı altın ve Hacı K.’nın eşyaları ise bahçede bulundu.

Cinayet şüphelisi Murat K., emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının derhal peşinden sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarıldı.

Kaynak: İHA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*