Dövizin Diğer Yatırımlara Göre Avantajları Nedir?
Altın dolar üzerinden fiyatlandırılan bir metaldir. Yani altının fiyat değeri yükseldiğinde dolarınki düşer. Çünkü tüm emtialar dövize karşı değer kazanmaktadır. Gelişmeleri öğrenmek istiyorsanız dolar kuru canlı bağlantısından öğrenebilirsiniz.

Emtia Ne Demektir?

Emtia alınıp satılabilen, yani ticareti yapılabilen her türlü ürüne verilen genel addır. Bunlar; altın, gümüş, bakır, doğalgaz, petrol, kömür, mısır, buğday, pamuk, şeker, yani her şeyi kapsar.

Kendinizi korumak ve fazla risk almak istemiyorsanız emtia olarak altın ve döviz olarak dolar alabilir kendinize hedging oluşturabilirsiniz. Bunun için canlı dolar kurutakip edilerek bir yol haritası çizilebilir.

Hedging Nedir?

Hedging, yaptığınız işlemde tahmin ettiğiniz verinin aksi yönünde değişmesi durumuna karşı önceden aldığınız bir güvenlik önlemidir. Bir işlemde zarar ediyorken diğer işlemde kar edebilecek iki karşıt poziyon oluşturmaktır. Yani bir pozisyonda oluşacak risklerden, diğer pozisyonu alarak korunursunuz. Bu işlem Forex üzerinden alım ve satım emri girilerek oluşturulur.

Döviz nakit para anlamına geleceği için likiditesi diğer mallara göre yüksektir. Bu sebeple piyasadaki diğer yatırım araçlarından daha hızlı getiri sağlaması açısından avantajlıdır. Titizlikle yayınladığımız döviz kurları canlıolarak ilgili sayfamızdan görülebilir. Güncel dolar kuru canlı  olarak tüm değişimleriyle sitemizden izlenebilir.

Websitemizden döviz kurları canlı paylaşımları yapmaktayız. İşlemlerinizi yapmadan önce canlı dolar kuru sayfamızdaki güncel verileri takip edebilirsiniz.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*