ABD’de ikinci terör saldırısı: Onlarca ölü ve yaralı var
ABD´nin Texas eyaletindeki tek AVM´de düzen eden ve 20 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı silahlı saldırının ani çok saat sonrasında, Ohio eyaletindeki Dayton şehrinin Oregon kisminda 2. silahlı hücum alana geldi.

 

Yerel medya, çok sayıda kişinin vurulduğunu duyurdu. Daha ölü veyahut yaralı sayısı bilinmezken; saldırganın zabita tarafından tesirsiz vaziyete getirildiği argüman edildi. sağlık ekiplerinin olay adina derhal sevk edildiği duyuruldu. hücum sonrası çekim yapan kişinin “Her yerde ölü yurttaslar var” dediği duyuldu. mahalli medya asgari 10 kişinin hayatını kaybettiğini aktarırken çok sayıda insanın da yaralandığını yazdı. görevliler saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini duyururken yasamsal medyadan İzah yapan mahalli zabita 16 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Teksas’taki ırkçı saldırının derhal peşinden Ohio’daki tek bara da hücum düzenlendiği belirtildi. Dayton’daki tek barda mahalli saatle 01:50 sularında yaşanan saldırıda yarı otomatik tek silahla ateş açan saldırgan asgari 7 kişiyi öldürdü, 24 kişiyi de yaraladı.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*