Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi ile 49 ilin emniyet müdürü değişti
güvenlik Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararname ile boşta bulunan dört güvenlik genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin güvenlik Müdürü değişti. Bu illerden 14’ünün güvenlik Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bulunan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi’ne göre; Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras ev Başkanı Resul Holoğlu, çalisan ev Başkanı Ahmet Şengün ve Kayseri güvenlik Müdürü İbrahim Kulular güvenlik genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken, güvenlik genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüten 1. haklar Müşaviri Selami Hüner de bu göreve asaleten getirildi. Hüner´den boşalan 1. haklar Müşavirliği´ne ise zabita Başmüfettişi Ziyaettin Kaygusuz atandı.

49 İLİN EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Kararnameyle, aralarında Diyarbakır, Bursa, Mardin, Hakkari, Tunceli ve Şırnak’ın da bulunduğu 49 ilin güvenlik Müdürü değişti. bunun için göre; Konya güvenlik Müdürü Şükrü Yaman Diyarbakır’a, Diyarbakır güvenlik Müdürü Tacettin Aslan Bursa’ya, Mardin güvenlik Müdürü Hasan Onar Balıkesir’e, Hakkari güvenlik Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu Muğla’ya, Şırnak güvenlik Müdürü Ömer Uslusoy Manisa’ya, Muğla güvenlik Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin’e, Hatay güvenlik Müdürü Kamil Karabörk Kayseri’ye, Balıkesir güvenlik Müdürü Cengiz efe Gaziantep’e ve Samsun güvenlik Müdürü Vedat Yavuz Hatay’a atandı.

DAİRE BAŞKANLIKLARINDA DEĞİŞİKLİK

Kararnamede ayrıca, güvenlik genel Müdürlüğü’ndeki Bir takım ev başkanlıklarında da değişikliğe gidildi. Kırıkkale güvenlik Müdürü Mahmut Çorumlu Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras ev Başkanı, Trabzon güvenlik Müdürü Orhan Çevik çalisan ev Başkanı, Bartın güvenlik Müdürü Ogün Vural Kriminal ev Başkanı, Medya-Halkla İlişkiler ve anlasma ev Başkanı Tolga Aliusta savunma ev Başkanı, zabita Başmüfettişi Ayşegül Özcan yasamsal Hizmetler ve sağlık ev Başkanı olarak atandı.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*