Öğretmenevlerine 5 yıldız denetimi
MEB Destek Hizmetleri genel Müdürü İsmail Çelik’in talimatıyla, öğretmenevleri hizmet ve ücret aralığı standardını doğru tespit emeliyle çalışma başlatıldı. Müfttişler şimdi tuvaletten, havuz, park, bahçe, köşk-kasır yalı olması benzeri her alanda tesisleri puanlıyor.

PUANI DÜŞÜKLER KAPATILACAK

Müfettişlerin denetim nihayetinde hazırlayacakları rapor Bir takım öğretmen hanelerinin de sonu olacak. Öğretmenevleri standardına göre; A,B,C ve D tipi olacak. Standartta, D seçeneğini de koruyamayan öğretmenevlerinin eğer düzeltilme imkanı yoksa denetim nihayetinde derhal kapatılacak.

AĞRI’DA 10, İSTANBUL’DA 240 TL

Ankara’da, geceliği 300 TL’ye, İstanbul’da boğaz kıyısında veyahut tarihi köşk-kasır benzeri alanlarda olması hasebiyle geceliği 240 TL’ye civarindan çıkan öğretmenevleri de var. Türkiye’nin en pahali olmayan öğretmenevi ise 8 öğretmenevi var olan Ağrı’da’ki Hamur Öğretmenevi. kişi başı konaklama 10 TL. ‘Suit odalarımız da var’ diye kendisini tanıtan Patnos Öğretmenevi’nin ücreti 12.5 lira.

VİRANŞEHIR’DE ÖĞRETMENE 15 TL

Şanlıurfa’ da tekrar pahali olmayan konuklama şansı veriliyor. 8 öğretmenevi bulunan Şehirde Viranşehir Öğretmenevi’nde geceliği 15 TL’ye kalınabiliyor.

17 odalı Harran Öğretmenevi’nde ise tek öğretmenin gecelik konaklama ücreti 17 TL. Odalarından 3’ü suit var olan Kahta Öğretmenevi’nde gecelik ücret 20 TL.

İstanbul, Ankara, İzmir benzeri hatri sayilir büyüklükte şehirler ile Balıkesir, Antalya, Muğla benzeri tatil kentlerindeki tesislerde ücretler artıyor. ‘Ha Babam Sınıfı’ filminin de çekildiği tek müzesi de var olan Üsküdar’da Müdafaa et içerisindeki Tarihi Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi’nde gecelik 80 TL. tek boğaz yalısı var olan ve ‘Boğazın İncisi’ denilen Sabancı Öğretmenevi’ nde kişi sayısı ve azalik vaziyetine göre fiyatlar; 60 ile 240 Lira arasında değişebiliyor.

Ağrı Ankara Antalya Balıkesir Hakkâri istanbul izmir MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Muğla Şanlıurfa tatil ülkemiz Üsküdar
nihayet güncelleme: 12:32 20.09.2019
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*