Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum
Bir gün evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile diplomatik ve ticari ilişkiler konusundaki iyimserlikle 5,67’e civarindan gerileyen dolar/TL, bu düzeyden yükselişe geçerek 5,72’yi gördü ve bugünü evvelki kapanışa göre yüzde 0,4 kıymet kaybıyla 5,69’dan tamamladı. Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının derhal peşinden saat 10.00 itibarıyla evvelki kapanışın takriben yüzde 0,1 üzerinde, 5,70 düzeyinde işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro/TL yüzde 0,2 azalışla 6,27’den, sterlin/TL de yüzde 0,1 kıymet kaybıyla 7,10’dan satılıyor.

‘DOLARDA 5,7450 DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın azledilmesi amaciyla resmi teşebbüste bulunmasını ve İngiltere‘de Anayasa Mahkemesi’nin Başbakan Boris Johnson’ın parlamentoyu tatil etme kararının hukuka ters olduğuna hükmetmesinin derhal peşinden AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve İngiltere merkezli haber akışının piyasaların odağına yerleştiğini belirtti.

bu erken vatan içi ve vatan dışında veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 5,6580’in destek, 5,7450’nin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: AA
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*