FUE yöntemi ne kadar sağlıklı?
Fue saç ekimi uygulaması ile iki kulak arasındaki dökülmeme özelliğine sahip sağlıklı saçların kökleri tek tek mikro motor yardımı ile alınması, saç olmayan bölgede açılan kanal deliklerine alınan saç köklerinin nakledilmesi ile saç ekimi öncesi sonrası işleminin uygulanma metodudur. İşlemin gerçekleştirildikten sonraki aşama çok önemli olduğu için mutla sizlere verilen talimatlara birebir uymanız gerekir. Doğru ve verimli saç ekimi işleminin sonucuna kavuşabilmeniz için operasyondan sonraki yazılı ve sözlü uygulanması gerekli zorunlu işlemler düzenli yapıldığı sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bu operasyonu sağlıklı ve güven verici gerçek uzman kişilerin oluşturduğu profesyonel kliniklere ulaşım sağlayarak gerçekleştirebilir, resmi internet sayfasından incelemeler yaptıktan sonra online muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı müşteri kabul ederek özellikle yurt dışı müşteri misafirlerine yol ve konaklama imkânı sunarak kaliteli hizmet vermektedir. Dünyada sağlık sektörü bölümünde yeniliğin ve kalitenin gerçek yüzü olarak çalışmalar sürdürerek bünyesinde uzman doktorlar eşliğinde müşterilerini memnun etme çabaları göstermektedir. Memnuniyetin ön planda olması her şeyden önce gelerek önce insan sağlığın önemi vurgulanmaktadır.

Kişilerin genel anlamda saç sorunları ele alındığında bu problemin daha fazla erkekleri etkilediği görülmektedir. Kadınlarda da sıklıkla yaşanan saç dökülme eylemi, erkeklerde daha yoğun yaşanmasından ötürü kelliğe varan sıkıntılı bir durum içermektedir. Bu durum içine giren bireyler saçlarında yaşanan kaybı önlemek adına kozmetik ürünler sağlığa uygun olmayan saç ekimi gibi çeşitli yöntemler denenmektedir. Günümüzde saç kayıplarını en iyi şekilde geri dönüşümünü sağlamanın saç ekimi öncesi sonrası operasyonu olduğu doğrudur ama bu işlem uzmanlar tarafından yapılmadı gereklidir. Peki, saç ekimi nasıl yapılır Diye soracak olursanız, bugünün en başarılı fue tekniğiyle uzman hekimlerin yüz güldüren sonuçlar elde ettiğini söyleyebilirsiniz. Bu teknik kıl köklerini tekli şekilde alamaya yönelik olup, bir seansa fazlaca işlem yapma olanağı sunmaktadır.

DHI yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılıyor?

Yapılacak olan saç ekimi operasyonunda, hastanın öncelik olarak tüm tetkikleri yapıldıktan sonra ölçülendirme, kanal açma ve yerleştirme olarak planlanan tedavi süreci oluşturulur. Bu süreç her hasta için farklı şekilde planlanır. Bunun nedeni ise kişilerde farklı oranlarda kellik eyleminin oluşudur. Ölçülendirme işleminde hastanın saç yapısındaki açık alanlar tespit edilir ve bu bağlamda en verimli donör alanı olan ense bölgesinden kıl kökleri alınır. Akabinde alınan kıl kökleri özel bir solüsyon içinde kılların yerleştirileceği kanal açma işlemi tamamlanana kadar bekletilir. Kanal açma işlemi son derece önemli olup kesinlikle ameliyathane ortamında steril koşullarda yapılmalıdır. Bu işleminde tamamlanmasıyla sıra kıl köklerinin yerleştirme aşamasına gelir. Bu aşama doğru açıyla alınan kıl köklerinin yine orantılı açıyla yerleştirilerek, merak ettiğiniz saç ekimi öncesi sonrası işleminin son evresidir. Kişideki saç açıklığına bağlı olarak işlemin yapım süreci 30 dakikadan 2-3 saate kadar sürebilir. Ancak bazı hastalara yoğun saç ekimi işlemi gerektiğinden 6 ila 8 saat arasında değişen bir uygulama yapılabilir.

https://wmal.net
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*