ISO 9001 Belgesi
ISO kelimesi, “Uluslararası Standardizasyon Örgütü” ifadesinin baş harflerinin kısaltmasıdır. ISO belgesinin sahte olup olmadığı konusu biraz tartışmalıdır. Bir ISO sertifikası almış olduğunuz şirket hakkında en az bir veya iki bilgi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Türkak tarafından akredite edilmiş bir belge aldıysanız, belgeyi aldığınız firmanın geçerlilik ve yetki durumunu Türkak’ın kendi internet sitesinde Yetkilendirilmiş Kuruluşun talep adından öğrenebilirsiniz.

Birçok belge gibi, belgenizi almadan da sizden ödeme alınmaz. Böylece tüm işlemleri eksiksiz olarak tamamlayabilir ve iş tamamlandığında bir ISO belgesi alabilirsiniz. Ayrıca, sertifikasyon ve akreditasyon kuruluşunun resmi web sitesinde aldığınız ISO sertifikasının geçerlilik durumunu interaktif menüde veya belge istek menüsünde kontrol edebilirsiniz. ISO belgenizi faturanızla birlikte almanız önemlidir. Belgenin bir A4 belgesi olmadığını ve şirketin sistemi ilgili belge için kullandığını unutmamak önemlidir. Sistemsiz bir belge zaten aldıysanız, belgeniz artık uygun değildir. Ancak, ödeme hesabınıza ödeme yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Standardın yeni sürümüyle ISO gereklerine uygun olarak yüksek seviyeli bir standart yapı oluşturuldu. Bu yapı nedeniyle, aynı tanımlar ve isimler tüm yönetim sistemi standartlarına dahil edilmiştir.

ISO 9001 Belgesi Almak

ISO 9001 Kullanımı

Sürümün en göze çarpan özelliği riske dayalı bir yaklaşımdır. Risk, sistematik bir yaklaşımdır, kalite yönetim sisteminin ayrı bir bileşeni değildir. ISO 9001:2015‘teki bir diğer önemli değişiklik, ilişkili tarafların beklenti ve ihtiyaçlarıdır. Yeni sürüm bağlamsal analizin yanı sıra paydaşların (paydaşların) tanımlanması ve beklentilerinin anlaşılmasını gerektirir. Ürün ve hizmet sunma, yasal gerekliliklere uyma ve müşteri memnuniyetini arttırma yeteneğini göstermeyi amaçlamaktadır.

ISO 9001 Danışma Fiyatı

Bu birçok faktöre bağlıdır. Sadece danışma gerekliyse, çalışan sayısı dikkate alınır. Kalite yönetim sisteminiz için bir kalite yönetim memurunuz varsa, maliyetleriniz oldukça düşük olacaktır. ISO 9001’e göre eğitimin maliyeti saatte 100 ila 350 TL arasında değişmektedir.

MS Belgelendirme

 

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

İlk önce, maliyet düşülmelidir. Bunu yapmak için, birkaç danışmanlık firması bir teklif alarak başlamalıdır. ISO 9001 sertifikası almak için şirkette hangi personelin örgütleneceği belirlenmelidir. Bu yönde alınacak kararlara uygun olarak, bir kalite yöneticisi atanmalıdır. Danışmanlık firmalarıyla olan istişareleriniz, net bir yol haritası hazırlamak için size detaylı ve yeterli bilgi sağlayacaktır.

 

Link: https://msbelgelendirme.com/belgelendirme/iso-9001-belgesi.php
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*