Kas ağrılarına doğal reçeteler
İşte bitki özleriyle adaleleri doğal yoldan rahatlatmanın yolları…

Çoban püskülü: Anti-inflammatuar  Başka bir deyişle yangı gidericidir, damarları ve bağ dokularını güçlendirir, dokuları sıkılaştırır, çeper elastikiyetini artırarak damar çeperlerinin büzülmesini önler, doku hssasiyetini azaltıcı özelliğinden faydalanılır.

Mehmet Müderrisoğlu

At kestanesi: Yüzde 16-20 arasında Aescin içerip romatizmada da kullanılmakta var olan tek bitkidir. Dokuları sıkılaştırır, damarları ve bağ dokularını güçlendirir, kaşıntıyı azaltır, ödem gidericidir (dokulardaki sıvı birikimini önler, azaltır), mikrosirkülasyonu uyararak kan dolaşımını hızlandırır ve kalitesini artırır.

Üzüm yaprağı: Arındırıcı, yangı giderici, damar güçlendirici ve sıkılaştırıcı nitelikleri vardır.

Sarmaşık: Anestezik, damar güçlendirici ve sıkılaştırıcı, acıyı dindirici, sinir ve eklem iltihaplarında siyatik, romatizma, varis ve ödem önleyici nitelikleri bulunmaktadır.

Akgünlük ağacı özü: Bitkisel ürünler arasında en kuvvetli ağrı giderici olarak tıp literatürüne geçmiş tek bitki özüdür. Bu bitki özü ileri teknolojik tek sistemle elde edilirken asıl öğe maddenin bozulmadan kullanılması sağlanır.

Öküzgözü otu: Bitkisel ürünler arasında en Bilinen kuvvetli ödem giderici, dolaşım artırıcı ve yangı gidericidir. adale tutulmalarında oluşan yangıların giderilmesinde kullanılır.

ECZACINIZA DANIŞIN

Kas tutulmalarında kullanılabilecek var olan bu nebatların hangisinden ne civarindan alarak tek ilaç uygulamak amaciyla eczacınıza danışmalısınız. tek eczacı nebatların bütün özelliklerini bilerek dozlama yapar, onun kaslara ulaşabileceği en kuvvetli metodu hazırlar.

NASIL HAZIRLANIR?

Ev ortamında ise bunların Yalnızca tek kaçını özelliklerine göre saglamak ettikten ardindan kaynatacak ve blendırdan geçirerek lapasını yapacak ve onu dokunuzun dayanacağı sıcaklıkta masaj yaparak sürecek olursanız yararını görebilirsiniz. Hem de tek miktar bitkisel karışımınızın lapasını soğuyuncaya civarindan doku üzerinde bırakabilirseniz tesirinin dahada da kuvvetli olacağını görebilirsiniz.

nihayet güncelleme: 00:48 14.12.2019
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*